Gorączka złota: Ameryka Południowa

Gorączka złota: Ameryka Południowa

Opowieści o ogromnych złożach złota kryjących się  w Ameryce Południowej od wieków przyciągają łowców przygód i zaginionych skarbów. Już w XVI wieku hiszpańscy konkwistadorzy przemierzali te ziemie z zamiarem odnalezienia Eldorado – legendarnej krainy pełnej złota.  W ich ślady pójdzie rodzina Hoffmanów, która  po przygodach w mroźnej Kanadzie i na Alasce, postanowiła poszukać szczęścia na sąsiednim kontynencie. Czy tym razem uda im się spełnić swoje marzenia  i odnaleźć prawdziwe „góry złota”? A może ta niebezpieczna wyprawa zamieni się w spektakularną katastrofę?

W 4 sezonie serii rodzina Hoffmanów zdecyduje się na opuszczenie Klondike i zapuszczenie się
w rejony świata, w których co jakiś czas na nowo wybucha gorączka złota. Po raz kolejny zaryzykują życie, tym razem jednak w zupełnie innej scenerii niż dotychczas. Niezwykle piękne,  ale niebezpieczne góry Ameryki Południowej sprawią, że poszukiwacze złota staną przed innymi wyzwaniami niż do tej pory.

Gorączka złota: Ameryka Południowa

Najpierw Hoffmannowie polecą do Peru. Jednak aby dotrzeć do złóż drogocennego kruszcu, muszą
w pierwszej kolejności pokonać śmiertelnie niebezpieczne drogi, przedrzeć się przez gęstą dżunglę,
a nawet stoczyć kilka potyczek z miejscowymi górnikami. Rodzina poszukiwaczy ma również chrapkę
na chilijskie złoto, a przynajmniej na część z 3750 ton zasobów tego metalu, wciąż ukrytego głęboko pod ziemią. Aby się do nich dobrać, Hoffmanowie wypróbują różnorodne metody. Spróbują wydobyć złoto na opuszczonej plaży i w wysokich partiach Andów, co doprowadzi ich niemal  do granic wytrzymałości. Górnicy dotrą również do dżungli w Gujanie, gdzie Todd będzie przekonywał swoją ekipę, że mimo wszystko warto było opuścić Klondike.

Czy rodzina Hoffmanów odnajdzie zaginione Eldorado?

CZWARTEK 21.00