Mega wyścig

Mega wyścig

MEGA WYŚCIG

Ekipa programu „Uliczne wyścigi” rzuca wyzwanie drużynie „Auto-reaktywacji”, innego programu emitowanego przez Discovery Channel. Wyzwanie polega na wspólnym mega wyścigu na dystansie 0,2 kilometra. Ale turbulencje zachodzące w warsztacie Gas Monkey spowodowały spore komplikacje.
Wiadomo było, że wydarzy się to prędzej czy później. Po tym, jak ekipa „Auto-reaktywacji” została wyzwana na pojedynek przez załogę „Ulicznych wyścigów” w postaci wyścigu równoległego w ostatnim sezonie, drużyna z Oklahomy liczy na więcej. Wyzwanie online rzucone przez jednego z fanów sprawia, że Big Chief staje do wyścigu z Richardem Rawlingsem.
Ekipa z warsztatu Gas Monkey buduje auto, którym pojedzie do Oklahomy i weźmie udział w wyścigu. Fani programu wiedzą, że nigdy nie było to tak proste dla „Auto-reaktywacji”. Po tym jak Aaron Kaufman oświadcza Richardowi, że odchodzi, pracownicy warsztatu muszą zebrać wszystkie siły, by zdobyć auto potrzebne na wyścig.
Zasady wyścigu sprawiają, że na uczestników programu spadają dodatkowe wyzwania. Po pierwsze, wyścig odbywa się na dystansie 200 metrów. Po drugie, żeby dotrzeć na wyścig, trzeba przemierzyć całą drogę aż do Kalifornii. Odrębne zasady dotyczą samochodów. Limit 500 koni mechanicznych dla samochodów z tablicą rejestracyjną, a więc nie tylko samochodów wyścigowych. Do tego wystarczy dorzucić minimalną masę 1,25 tony ze stalowym dachem i poszyciem boku tylnego, by nagle samochód z prostej maszyny stał się wysoce wyspecjalizowanym pojazdem.
Odejście Aarona Kaufmana z warsztatu nie oznacza, że zupełnie o nim zapomniano. Farm Truck i AZN chcą dowiedzieć się, czy zechce on wiąż udział w całym przedsięwzięciu. Dodatkowy zwrot akcji pojawia się, gdy zapada decyzja, że nie będzie to tylko wyścig równoległy, lecz autocross, a nawet przeciąganie liny. Takie rozwiązanie idealnie trafia w gusta Aarona, który zawsze chciał tworzyć jeszcze większe i bardziej skomplikowane konstrukcje.
Pozwólmy mu zadecydować czy wstawiać silnik LS3 do BMW M3 z 1995 roku! Z maksymalnym budżetem na poziomie 15 tysięcy dolarów, Aaron próbuje każdego sposobu, jaki przychodzi mu do głowy. Naturalne prowadzenie auta w modelu M3 w połączeniu z silnikiem LS3 sprawia, że nowa konstrukcja ma niezwykłą moc. Oczywiście, jeśli Aaron zdąży na czas, mimo braku dostępu do zasobów warsztatu Gas Monkey.