NAJNIEBEZPIECZNIEJSZY ZAWÓD ŚWIATA

NOWY SEZON: 21 SIERPNIA 17:00

Najniebezpieczniejszy zawód świata

Każdy rybak musi polegać na swoich braciach na Morzu Beringa, by przetrwać. Jednak ogromne zagrożenia niosą ze sobą równie ogromne szanse. Dla tych, którzy są skłonni postawić wszystko na jedną szalę, 400-procentowy wzrost w ilości krabów z odmiany Bairdi oznacza dodatkowe miliony, które osłodzą wszelkie trudy.

Jednakże, aby odnieść sukces na morzu, konieczne są również wewnętrzne zmiany: dla wiecznie kontrolującego Siga Hansena to kwestia poluzowania lejców (jeśli ma zamiar utrzymać swoją coraz starszą załogę). Dla Jake’a Andersona, to walka mająca na celu udowodnienie (sobie i światu) swojej osobistej wartości jako rybak, ojciec i kapitan. Dla Josha Harrisa to kwestia wyjścia z cienia własnego ojca i zdobycia szacunku własnej załogi, drugiego kapitana i całej floty. Dla Dzikiego Billa to kwestia zaakceptowania własnego syna takim, jaki jest (a nie taki, jak powinien być). Z kolei Johnathan Hillstrand będzie musiał zmierzyć się z własnym zdrowiem, problemami rodzinnymi i niekończącymi się rachunkami za naprawę łodzi, by napędzić swój biznes (z nowym pokładem młodych marynarzy).

Ale nie tylko o biznes chodzi na tej legendarnej łodzi, zwłaszcza wtedy, gdy Time Bandit powraca z niemal 1400 kg materiałów wybuchowych. Kapitan Keith musi jeszcze raz przeanalizować swój pomysł co do ostatecznej załogi, spotykając się z kilkoma marynarzami. Ostatecznie decyduje się na kobietę. Dla Elliotta Neese’a to z kolei konieczność zasypania przepaści między własnymi marzeniami o posiadaniu rodziny i obiecującego biznesu, by móc faktycznie wykonać pracę niezbędną do realizacji tych marzeń. Szczególnie wtedy, gdy mowa o opanowaniu starych demonów. Podczas walki o kraby z Morza Beringa tylko jedna rzecz jest pewna: w tym sezonie załogi znajdą się jeszcze bliżej skraju przepaści.

Nowy sezon: od 21 sierpnia, poniedziałek-piątek 17:00