Supertransporty

SUPERTRANSPORTY

Dla pracowników Kings Heavy Haulage żadna robota nie jest straszna. Na co dzień, złożona z 25 silnych mężczyzn drużyna przewozi niewygodne i niestandardowe ładunki kolosalnych rozmiarów z jednego końca kraju na drugi. Zmagając się z wyzwaniami w postaci krótkich terminów i surowych regulacji, brytyjscy przewoźnicy przeżywają dramatyczne chwile, które widzowie nowego programu „Supertransporty” obserwują z siedzenia pasażera.

Fabuła programu opiera się na historii rodzinnej firmy przewozowej Kings Heavy Haulage z Bristolu. Na czele spółki stoi Steve King, który jako dyrektor zarządzający kieruje całym biznesem wspólnie ze swoją żoną Marie – odpowiedzialną w firmie za księgowość, siostrą Sarah – dbającą o jakość usług i marketing oraz jej partnerem Jerrym – odpowiedzialnym za prace warsztatowe. W wolnym czasie pomagają im Harry i Ricky, syn Steve’a i syn Sarah, którzy pracują przy trudniejszych załadunkach i rozładunkach.

Oczywiście, nie można zapomnieć o „dalszej rodzinie”, czyli licznym zespole kierowców ciężarówek!

W programie „Supertransporty” testują oni swoje możliwości fizyczne i intelektualne, realizując misję, którą jest dostarczenie najbardziej renomowanym klientom, w tym m.in. brytyjskiemu Ministerstwu Obrony, trudnych do przewiezienia ładunków w stanie nienaruszonym i w terminie. Są to głównie monstrualnych rozmiarów maszyny i urządzenia, takie jak czołgi, żurawie, rampy, hamulce aerodynamiczne i silniki. Dzięki znajomości swoich pojazdów od podszewki kierowcy są jednak w stanie sprostać każdemu wyzwaniu.

Niezwykła dynamika programu to głównie zasługa nietuzinkowych postaci, które odgrywają różne role w biznesie. Krótki czas dostaw i kolosalne gabaryty ładunków powodują, że kierowcy niejednokrotnie przeżywają dramatyczne chwile, które w programie widzimy z perspektywy niezwykłych postaci w najbardziej komfortowym dla nich otoczeniu – kabinie ciężarówki.