WOJOWNICY OCEANU

WOJOWNICY OCEANU

„Wojownicy Oceanu” to trzymający w napięciu program, który przenosi widzów za odległy horyzont, gdzie toczy się walka o kluczowym znaczeniu dla przetrwania Ziemi. Niemożliwe do kontrolowania oceany, które obejmują trzy piąte powierzchni całego globu i graniczą z 146 krajami, są domem dla nowego gatunku wyjętych spod prawa najemników. Ich działania zagrażają nie tylko organizmom morskim, ale całej ziemskiej planecie. „Wojownicy Oceanu” to sześcioodcinkowy program przedstawiający sylwetki dzisiejszych bohaterów, z pasją oddających się sprawiedliwości i śledzących wspomnianych kryminalistów podczas przesyconych adrenaliną misji.

Każdy odcinek „Wojowników Oceanu” to wartka akcja, w której złoczyńcy znajdują się na celowniku oddanych aktywistów, naukowców i badaczy codziennie ryzykujących życie po to, by powstrzymać chaos w ocenach, od Tanzanii przez Tajlandię aż po Antarktykę, a nawet jeszcze dalej.

Młodzi mężczyźni i kobiety z organizacji Sea Shepherds ścigają notorycznych, zahartowanych w boju kłusowników przez gęste lody Morza Antarktycznego mimo realnego zagrożenia przemocą i w obliczu czającego się w wodach niebezpieczeństwa. W Tanzanii jeden z biologów usiłuje uratować rafy koralowe przed połowami z użyciem wybuchów, które mogłyby całkowicie zmieść z powierzchni Ziemi organizmy morskie niezbędne dla życia 18 milionów ludzi. Na Pacyfiku oddział Greenpeace patroluje wody pod kątem nielegalnych połowów rekinów, głęboko zapuszczając się w ocean komercyjną łodzią, by odkryć zasobne i nielegalne skarby. Jeden z dziennikarzy wybiera się do Tajlandii, gdzie nielegalni kłusownicy niszczą narodowy przemysł rybny wart 7 miliardów dolarów. I, co gorsze, napotyka na niezmierzoną sieć handlu ludźmi, którzy wykonują niewolniczą pracę w rybołówstwie, rozciągającą się od Afryki aż po Indonezję. Nowe pokolenie aktywistów z całego świata walczy z tymi, którzy szerzą zło na niezmierzonych oceanach.