Aktualności

Powrót do listy

„Azjatycki baron narkotykowy" premierowo na Discovery Channel

„Azjatycki baron narkotykowy" premierowo na Discovery Channel
Azjatycki baron narkotykowy 
„Azjatycki baron narkotykowy”. To obraz Tse Chi Lop, człowieka, który stworzył największy narkobiznes na świecie, a jednocześnie - w przeciwieństwie do innych druglordów - przez długi czas pozostawał w cieniu. Premiera na Discovery Channel w czwartek, 09 czerwca o 23:00.

Tse Chi Lop jest rzekomym architektem największej operacji handlu narkotykami w historii, ale w przeciwieństwie do swoich „kolegów”, którzy zdobyli międzynarodową sławę, przez ponad dekadę pozostawał poza radarem. Od fabryk narkotyków w Złotym Trójkącie Azji Południowo-Wschodniej i włoskiej mafii po Yakuzę w Japonii i gangi motocyklowe w USA, Tse Chi Lop po cichu utkał największą globalną sieć narkotykową. Jego aresztowanie w Amsterdamie w styczniu 2021 r. było wspólnym wysiłkiem ponad 20 krajów i organizacji, w tym Interpolu i Amerykańskiej Agencji ds. Walki z Narkotykami, w akcji prowadzonej przez australijską policję federalną.

We współpracy z  pracownikami tych organizacji, twórcy dokumentu badają, w jaki sposób Tse Chi Lop stworzył globalny biznes narkotykowy o wartości 60 miliardów dolarów. Film korzysta także z wiedzy i doświadczenia Laury Huang, professor Uniwersytetu w Harvardzie, która analizuje charakter lorda narkotykowego i pokazuje jakie obierał strategie biznesowe, wykorzystując na swoją korzyść zmieniające się trendy konsumenckie.

PREMIERA: 09.06 (CZWARTEK) 23:00

 

Oglądaj Discovery Channel!

Czerwcowe nowości na antenie Discovery Channel
Następny artykuł:

Czerwcowe nowości na antenie Discovery Channel

tvnpix