Aktualności

Powrót do listy

Jesień 2020 w Discovery: zobacz nowe programy!

Jesień 2020 w Discovery: zobacz nowe programy!
Ogień na tłoki! Taka będzie jesień 2020 w Discovery 
Dawid Andres wysiada z ciężarówki... i rusza na piechotę przez Jamajkę. Będzie autentycznie, nieturystycznie i poza utartymi szlakami. Poza tym program z perspektywy polskich emigrantów, a także przygoda braci Collins w Indiach i kamperowa wyprawa w trzech zakątkach globu. Zobacz nowe polskie programy w jesiennej ramówce Discovery.

DAWID ANDRES Z BUTA PRZEZ ŚWIATDAWID ANDRES Z BUTA PRZEZ ŚWIAT
Foto: Paweł Sudoł

JESIEŃ 2020

Poza utartymi szlakami, autentyczne i nieturystyczne. Takie są podróże Dawida Andresa, który na antenie Discovery Channel od kilku sezonów przemierza odległe kraje ciężarówką. W nowym programie kierowca porzuci swojego trucka, by z plecakiem dotrzeć tam, gdzie pojazdy nie mają wstępu. Na pierwszy ogień – Jamajka! Tym razem Dawid nie zatrudni się w lokalnej firmie transportowej, lecz całą uwagę skupi na dogłębnym poznawaniu rajskiej wyspy i jej mieszkańców. To nie będzie podróż po ścieżkach wytyczonych przez popularne przewodniki dla turystów. Głód przygody i niezaspokojona ciekawość zaprowadzą Andresa dużo dalej! Wniknięcie w lokalną kulturę będzie wiązało się z niejednym wyzwaniem, a nawiązane w podróży znajomości pozwolą mu poznać niezwykłe historie ludzi i miejsc oraz na własnej skórze doświadczyć tamtejszego stylu życia. Zobaczymy, jak odkrywa się kraj zwany Perłą Karaibów na własną rękę. Dawid przetestuje zarówno te najtańsze, jak i najbardziej luksusowe sposoby zwiedzania, skorzysta z lokalnych środków transportu, pozna panujące zwyczaje i oczywiście spróbuje regionalnej kuchni. Pokaże widzom prawdziwe oblicze Jamajki!

POLSKI ŚWIATPOLSKI ŚWIAT

JESIEŃ 2020

A gdyby tak rzucić wszystko i zamieszkać w... No właśnie, gdzie? Lepiej żyje się na Filipinach czy w USA?Łatwiej prowadzić własny biznes w Gruzji czy Indonezji? Może prawdziwym rajem na ziemi jest jednak Tajlandia? Nowy program Discovery Channel pokazuje różne kraje z perspektywy Polaków, którzy żyją w nich na stałe. Bohaterowie serii „Polski świat” opowiedzą o tym, jak wygląda prawdziwe życie w przeróżnych państwach globu – dla większości znane tylko jako destynacje na kilkutygodniowe urlopy. Obalą mity, opowiedzą o największych zaskoczeniach i rozczarowaniach, a także o niespodziewanych różnicach kulturowych. Tutaj nie będzie tematów tabu. Zdradzając kulisy codzienności na obczyźnie, nasi rodacy przybliżą koszty życia, normy i zasady społeczne, uroki nieodkrytych miejsc,a czasem ograniczenia i bariery, z jakimi spotykają się obcokrajowcy. Widzowie zobaczą prawdziwą rzeczywistość odległych, egzotycznych zakątków świata, bez filtrów i cenzury.

KAMPEREM PRZEZ ŚWIATKAMPEREM PRZEZ ŚWIAT

WTORKI 22:00 OD 25 SIERPNIA

Trzy ekipy postanowiły rzucić wszystko i spełnić swoje marzenia. Kupiły kampery, przerobiły je na własne potrzeby,a potem pojechały w świat. To nie jest typowy program o podróżowaniu. To zapis życia w drodze, bez konkretnego planu i ograniczeń.Bohaterowie serii „Kamperem przez świat” wybrali życie na kółkach... Ot tak, dla przyjemności! Ich dom jest tam,gdzie zaparkują.Miłosz i Kasia wraz z dziećmi udadzą się na wyprawę do południowej Hiszpanii. Nie mają planu podróży ani wyznaczonego celu. Ich dewiza życiowa to „lecimy na spontanie w latającym dywanie” – tak właśnie nazywają swój przerobiony kamper. Sylwia jest przebojową singielką, która postanowiła samotnie objechać Australię. Bohaterka nowego programu Discovery Channel żadnej pracy się nie boi. Pomaga na farmie i dorabia w pracowni, gdzie powstają spersonalizowane deski surfingowe. Podejmuje różne fuchy, byle tylko zarobić na benzynę i ruszyć w dalszą drogę. Jej odwaga, otwartość na ludzi i zaradność sprawiają, że potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji.Aldona i Daniel to z kolei małżeństwo podróżników, którzy zdecydowali się na objechanie Gruzji „Groszkiem”,czyli volkswagenem T4 z 1992 roku. Zima, ciężkie trasy, trudne warunki i śliskie drogi. Ich wyprawa będzie pełna wyzwań.Na szczęście podczas swojej eskapady spotkają wielu życzliwych ludzi.

BRACIA COLLINS BIORĄ SIĘ DO ROBOTYBRACIA COLLINS BIORĄ SIĘ DO ROBOTY
Foto: Paweł Sudoł

ŚRODY 22:00 OD 26 SIERPNIA

Grzegorz i Rafał Collins postanowili raz na zawsze udowodnić światu, że ciężkiej pracy się nie boją. Jednak jeśli chodzi o tych braci, to wszystko robią „po bandzie”. Tym razem wybrali jedną z najbardziej ekstremalnych destynacji – Indie! Tam podejmą się trudnych zadań często w skrajnych warunkach. Nieraz przekroczą granicę własnej wytrzymałości i opuszczą swoje strefy komfortu!W nowym programie bracia Collins jadą do jednego z najpiękniejszych i najbardziej zróżnicowanych państw świata. Nie udają się tam jednak w celach turystycznych. Gotowi na wszystko wyruszą, żeby przeżyć kolejną przygodę życia.Jeszcze bardziej wymagającą i zaskakującą. Na każdym odcinku czekać na nich będzie ciężka robota do wykonania oraz hinduski szef, który nie uznaje wymówek i narzekań. Bracia wcielą się w zawody, którymi normalnie parają się najbiedniejsi obywatele Indii. Nie należą one ani do najprostszych, ani najprzyjemniejszych. Na przykład zatrudnią się na wysypisku śmieci w New Delhi, przy budowie statków w Kerali czy w kamieniołomach w Radżastanie. A za kierownicą tuk tuka i z wymagającymi pasażerami przemierzą wzdłuż i wszerz zatłoczony Mumbaj. Co więcej, podejmą się też zadań w slumsach, które w tym kraju znajdują się niemal wszędzie. Tutaj nie ma taryfy ulgowej – robota musi być wykonana,często za najniższą stawkę!Bracia Collins zmierzą się nie tylko z trudną pracą fizyczną, ale także będą musieli nauczyć się funkcjonować w jednym z największych i najbardziej zatłoczonych krajów globu. Indie to kraina kontrastów, różnorodnych tradycji i kultur, a przerażająca bieda miesza się na każdym kroku z wielkim bogactwem.Jak Grzegorz i Rafał odnajdą się w takiej rzeczywistości?

Factual JESIEŃ 2020 - zobacz nowości Discovery i TVN Turbo
Factual JESIEŃ 2020 - zobacz nowości Discovery i TVN Turbo

Jesień 2020 w Discovery: kontynuacje ulubionych serii
Następny artykuł:

Jesień 2020 w Discovery: kontynuacje ulubionych serii

tvnpix