Aktualności

Powrót do listy

Weekend zdrowia psychicznego w Discovery Life!

Weekend zdrowia psychicznego w Discovery Life!
Weekend zdrowia psychicznego w Discovery Life! 
10 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Kanał Discovery Life, który w swoich produkcjach często podnosi kwestie zdrowia oraz dobrostanu człowieka, włącza się w te obchody. Na antenie stacji, w weekend 9-10 października, zostaną wyemitowane programy dotykające obszarów związanych z kondycją psychiczną, nałogami, pojęciem wellbeing, miłością czy intymnością.

Widzowie będą mogli obejrzeć m.in. następujące pozycje:

„Cegiełka zdrowia”
9 października, godz. 12:50
10 października, godz. 14:50
Program, w którym prowadząca Agnieszka Cegielska wraz z dietetykami, trenerami i lekarzami szczegółowo omawia choroby cywilizacyjne. Zaproszeni eksperci i specjaliści wyjaśnią, jak żyć, by zminimalizować ryzyko zachorowania i jak się leczyć, jeśli choroba nas dopadnie.

„Jak dobrze wyglądać nago. Powrót po latach”
9 października, godz. 13:20 i 14:20
10 października, godz. 12:20 i 13:20
Na co dzień jesteśmy bombardowani wyretuszowanymi zdjęciami i czasami zapominamy jak wygląda prawdziwe ciało. Całe szczęście jest jedna osoba, która o tym przypomni! Gok Wan zabierze widzów w podróż pełną akceptacji, wzruszeń i wiary w siebie. Wśród bohaterek, które zdecydują się na jego wyjątkową nagą terapię, znajdą się przyjaciółki, mamy, córki i siostry. Po latach ukrywania swojego ciała, pokażą je światu. Gok pomoże im stanąć twarzą w twarz z lękiem, niepewnościami, a także bliznami czy złymi doświadczeniami.

„Okiem Ohme”
9 i 10 października, godz. 16:50
Program jest poświęcony zjawiskom czy zachowaniom, które choć powszechne, budzą bardzo skrajne emocje. Widzowie dowiedzą się jak powstają stereotypy, które bardzo mocno oddziałują na nasz odbiór świata, a także wpływają na różne sfery naszego życia. Prowadząca Małgorzata Ohme – psycholog rodzinny i terapeuta poruszy, m.in. temat nadwagi, diet, suplementów.

„Naturalnie na zdrowie”
9 i 10 października, godz. 17:50  
Agnieszka Cegielska chce zachęcić widzów do korzystania z niezwykłej mocy darów natury. W programie pokaże, które rośliny korzystanie wpływają na organizm człowieka i mogą stanowić naturalną apteczkę.

„Bez tabu. Epidemia otyłości u dzieci”
9 października, godz. 18:20
Agata Młynarska, dziennikarka z wieloletnim doświadczeniem, poruszy trudny, ale niezwykle ważny społecznie temat – otyłość u dzieci. Widzowie poznają historię najmłodszej polskiej pacjentki poddanej operacji bariatrycznej. Dla 12-letniej Natalii, ważącej ponad 130 kg ta metoda chirurgiczna stała się jedyną szansą na powrót do zalecanej wagi i szansą na normalne dzieciństwo. Zaproszeni eksperci postarają się odpowiedzieć na pytanie, co zrobić, by nie dopuścić do takich sytuacji oraz podpowiedzą, jak zadbać o prawidłową wagę i rozwój naszych pociech.

„Bez tabu. Gry - dziecięcy nałóg”
9 października, godz. 19:20
Kolejna część serii, w której widzowie poznają historie dzieci uzależnionych od gier komputerowych. O zaniedbywaniu codziennych obowiązków, wycofaniu z życia towarzyskiego, porzuceniu dotychczasowych pasji i wyładowywaniu agresji na najbliższych opowie mama 10-letniego Igora, który mimo młodego wieku, wpadł w szpony wirtualnego nałogu. Prowadząca, Agata Młynarska odwiedzi jeden z niewielu znajdujących się w Polsce ośrodków, w którym osoby cierpiące na tego typu zaburzenia poddawane są leczeniu. Dziennikarka zwróci się do lekarzy i psychologów z prośbą o wyszczególnienie następstw groźnego nawyku. Jak rozpoznać uzależnienie u dziecka? Jakie skutki może mieć stres towarzyszący kompulsywnemu graniu? Specjaliści podpowiedzą gdzie szukać pomocy i jakimi metodami pracować, by najmłodsi byli w stanie wrócić do zdrowych, „rzeczywistych” aktywności.

„Bez tabu. Mastektomia bez strachu”
10 października, godz. 20:20
Kolejny odcinek cyklu, w którym Agata Młynarska poruszy temat mastektomii. Zarówno tej, która jest elementem terapii, jak i tej będącej profilaktyką. Dziennikarka, spotykając się z pacjentkami i lekarzami, postara się odpowiedzieć na pytanie jakiej pomocy ze strony systemu ubezpieczeń może spodziewać się polska pacjentka? Jakie są najbardziej innowacyjne sposoby przeprowadzania zabiegu?

„Daj sobie spokój”
9 października, godz. 21:50
10 października, godz. 15:20
Bohaterami programu są Karolina i Maciek wraz z córkami Maćka oraz wspólnym synkiem, Jasiem, tworzący pięcioosobową rodzinę paczworkową. Karolina bardzo zmieniła swoje życie w ostatnich latach. Urodziła dziecko, a Maciek pomógł jej zmienić myślenie o sobie i tym, co dobre i ważne w życiu. Pomógł też Karolinie schudnąć ponad 20 kilogramów i spojrzeć na jedzenie, jak na źródło przyjemności, a nie stresu. „Do niedawna bardziej zwracałam uwagę na to, co mam w kosmetyczce, niż we własnej głowie. To się zmieniło.” – mówi Karolina. Jej ,Maćkowi i dzieciom: Kamie, Jadzi i Jasiowi będziemy towarzyszyć w wakacjach nad polskim morzem. Młodzi rodzice pokażą, jak dzięki zdrowemu jedzeniu i oddechowi…dać sobie spokój. Namówią na korzystanie z miejscowych sklepów i straganów, na kupowanie żywności z małych gospodarstw, lokalnej, sezonowej, świeżej. Przekonają, że Polska ma swoje superfoods! Pokażą kilka prostych potraw do przyrządzenia na szybko, na pikniku, wraz z dziećmi. Dla zdrowia, smaku i wspólnego spędzania czasu!

„Włącz zdrowie”
9 października, godz. 23:20
Badania dowodzą, że Internet jest dziś podstawowym źródłem wiedzy i korzysta z niego aż 90% Polaków. Dla wielu z nich sieć pełni funkcję domowego lekarza. „Pięć najczęstszych przyczyn bólu głowy”, „Jak wyleczyć się z przeziębienia domowymi sposobami?” „Co może oznaczać podwyższone ciśnienie?” – to przykładowe nagłówki artykułów internetowych, na które możemy trafić szukając leku na nasze choroby. Jak nie dać się ponieść fali fałszywych informacji i jak odnaleźć wiarygodne dane? „Włącz zdrowie” to program o zdrowiu, w którym Internet i telewizja przenikają się, by trafić do widzów poszukujących wiedzy w sieci! Podczas rozmowy online dziennikarka i pasjonatka zdrowego trybu życia – Agata Młynarska – rozmawia na najczęściej wyszukiwane w Internecie tematy medyczne z lekarzami, dietetykami, naukowcami oraz pacjentami. Dyskusję ekspertów uzupełniają ciekawe materiały filmowe.

Zapraszamy do Discovery Life.

„Uciekinierki. Na wojnie z sektą” – nowa seria dokumentalna discovery+ Originals w Playerze!
Następny artykuł:

„Uciekinierki. Na wojnie z sektą” – nowa seria dokumentalna discovery+ Originals w Playerze!

tvnpix