Aktualności

Powrót do listy

"Jak funkcjonuje miasto" - 3. odcinek - woda

"Jak funkcjonuje miasto" - 3. odcinek - woda
35 basenów pełnych wody | "Jak funkcjonuje miasto" 
Większość z nas traktuje wodę jako łatwo i ogólnie dostępne dobro. Codziennie odkręcając kran, mamy dostęp do źródła bezcennego, niezbędnego do życia surowca. Skąd woda do nas płynie? Musi on przebyć długą, skomplikowaną drogę. Opowiemy o niej w 3. odcinku JAK FUNKCJONUJE MIASTO we wtorek 16 lipca o 21:00 w Discovery Channel.

Skąd Warszawa czerpie wodę? Jak jest ona oczyszczana? Czy woda z kranu jest zdrowa? Czy może nam jej kiedyś zabraknąć? Gdzie trafiają ścieki z naszych domów i co się z nimi dzieje? Odpowiedzi już 16 lipca o godz. 21 w Discovery Channel w trzecim odcinku programu „Jak funkcjonuje miasto”.

W Warszawie mieszka ponad 1,7 miliona ludzi. Codziennie korzystają oni z bieżącej wody, usług komunalnych oraz transportu miejskiego. Usługi te dostarczają wyspecjalizowane służby, a o komfort mieszkańców stolicy dbają niezliczone zastępy ludzi. Często pozostają niezauważeni, mimo że to właśnie dzięki nim aglomeracja działa, jak dobrze naoliwiona maszyna. W nowym programie „Jak funkcjonuje miasto” Discovery Channel pokaże jak ważne, a zarazem trudne w utrzymaniu są poszczególne elementy infrastruktury stolicy.Już od 2 lipca widzowie Discovery Channel będą mogli wejść od zaplecza i poznać tajniki funkcjonowania warszawskiego metra, które codziennie przewozi około 640 tysięcy pasażerów. Kamery zajrzą także do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, które każdego dnia dostarcza ponad 330 milionów litrów mieszkańcom aglomeracji. W programie będzie można również zobaczyć, jak utylizuje się odpady oraz jak  zapewnia się nieprzerwany przesył energii elektrycznej.

3. ODCINEK „JAK FUNKCJONUJE MIASTO” WE WTOREK, 16 LIPCA, GODZ. 21:00 W DISCOVERY CHANNEL!

Powrót na Księżyc - 20 lipca w Discovery Channel świętujemy rocznicę misji Apollo 11
Następny artykuł:

Powrót na Księżyc - 20 lipca w Discovery Channel świętujemy rocznicę misji Apollo 11

tvnpix