Aktualności

Powrót do listy

Nowy dokument o skandalu za kulisami Mistrzostw Świata FIFA – tylko na Playerze!

Nowy dokument o skandalu za kulisami Mistrzostw Świata FIFA – tylko na Playerze!
Nowy dokument o skandalu za kulisami Mistrzostw Świata FIFA – tylko na Playerze! 
21 października w Playerze zadebiutuje nowy film dokumentalny o kontrowersjach przy organizacji Mistrzostw Świata FIFA. „Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż”, autorstwa uznanych reżyserów DiMauro i Morgana Pehme („Potrzebny mi Roger Stone”, „Bagno”), pokazuje z bliska jak najważniejsze rozgrywki piłkarskie zostały sprzedane za najwyższą cenę. Dwuczęściowy dokument będzie można obejrzeć w pakiecie „Eurosport + Player”.

Od wielu lat krążą plotki o tym, że organizacja mistrzostw świata w piłce nożnej nieodłącznie wiązała się z łapówkami, korupcją, światową polityką i zakulisowymi układami. Punkt kulminacyjny tej historii nastąpił, gdy organizatorem XXII Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 został ogłoszony Katar – niezwykle bogaty pustynny kraj, który nie posiada stadionów światowej klasy, a jego obywatele nie pasjonują się piłką nożną...

Twórcom dokumentu „Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż” udało się dotrzeć do osób znających aferę od środka i pokazać prawdę stojącą za tą kontrowersyjną decyzją. Powstała z tego niemal szekspirowska opowieść o pieniądzach, władzy i korupcji z udziałem kilku międzynarodowych oficjeli najwyższego szczebla, m.in. Amerykanina Chucka Blazera czy katarskiego organizatora wydarzenia, Mohameda Bin Hammama.

Głos w filmie zabiera m.in. informator z katarskiego komitetu organizacyjnego, szef prasowy byłego przewodniczącego FIFA, osobistości ze świata futbolu, w tym Juergen Klinsmann i Landon Donovan, a także... sam Sepp Blatter, były prezydent FIFA. W materiale występują także dziennikarze śledczy z „Sunday Times”, Heidi Blake i Jonathan Calvert, którzy prowadzili dochodzenie w sprawie i przedstawiają sensacyjne materiały, które pozwoliły im wpaść na trop korupcji rozprzestrzeniającej się w samym sercu FIFA. Twórcy dotarli również do śledczych FBI i IRS (amerykańskiego urzędu podatkowego), których zadaniem było ujawnienie przestępstw i przekrętów sportowych.

"Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż» to trzymający w napięciu film dokumentalny, który odkrywa kulisy jednego z największych skandali w świecie sportu. Bardzo się cieszę, że możemy pokazać tę historię w Playerze"

- mówi Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający player.pl

Dwuczęściowy filmy dokumentalny „Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż” będzie w Polsce dostępny wyłącznie na platformie player.pl – już od czwartku, 21 października w pakiecie „Eurosport + Player”.

Weekend zdrowia psychicznego w Discovery Life!
Następny artykuł:

Weekend zdrowia psychicznego w Discovery Life!

tvnpix