Aktualności

Powrót do listy

Nowe polskie programy w sierpniowej ramówce Discovery

Nowe polskie programy w sierpniowej ramówce Discovery
Kamperem przez świat 
Druga połowa sierpnia w Discovery to aż 5 premier polskich programów! Wracają kontynuacje ulubionych przez widzów serii - "Złomowisko PL", "Truckerki" - ale zadebiutują również nowe emocjonujące programy pełne pasji do podróżowania i odkrywania - "Kamperem przez świat" i "Bracia Collins biorą się do roboty". Zobacz, co przygotowaliśmy na końcówkę wakacji i jesień!

19.08 PREMIERA Mikronacje (ŚRODA 22:00)

Mikronacje to światowy ewenement. Różnią się rozmiarem terytorium, ustrojem politycznym i wielkością populacji, ale łączy je jedno – powstały jako wyraz wolności i niezależności. Dokument przedstawia najciekawsze przykłady lokalnej niepodległości. Odwiedzimy księstwo Seborga, które – jak twierdzą jego mieszkańcy – nigdy nie stało się częścią Włoch. Poznamy też artystyczną republikę Uzupis, która ukształtowała się jako primaaprilisowy żart w wileńskim Zarzeczu, oraz niewielką szkocką wyspę, obecnie zamieszkaną przez potomków Wikingów.

Mikronacje Mikronacje

25.08 NOWY SEZON Truckerki 3 (WTOREK 21:00)

Już od trzech sezonów widzowie Discovery śledzą poczynania pań, które przemierzają najtrudniejsze trasy Stanów i Europy, przewożąc wartościowe towary i ponadgabarytowe ładunki. A przy tym odnajdują się w tym wymagającym zawodzie z wyjątkowym wdziękiem! Monika przemierzy trasę z wietrznego Chicago na słoneczną Florydę, natrafiając na naturalne siedliska krokodyli. Czy spotkanie oko w oko z wielkimi gadami pokrzyżuje jej plany? Patrycja przetestuje swoje umiejętności manewrowania niskopodłogową naczepą i ponadgabarytowym ładunkiem. Pati, jak zwykle zmierzy się z nietypowymi zleceniami, a Hania wyruszy w trasę razem z partnerem i ukochaną córeczką. Nie bez powodu, ponieważ nagrodą za wykonanie zadania mają być rodzinne wakacje w Bretanii. Emocjonująca podróż czeka także Anię i Dorotę, czyli duet Polek jeżdżących po Skandynawii, który widzowie pokochali w zeszłym sezonie. To jednak nie wszystko! W tej serii ruszymy w nieznane dotąd trasy z nowymi bohaterkami!

TruckerkiTruckerki

25.08 NOWY PROGRAM Kamperem przez świat (WTOREK 22:00)

To nie jest program o podróżowaniu. To zapis życia w drodze, bez konkretnego planu, bez ograniczeń. Trzy ekipy postanowiły rzucić wszystko i spełnić swoje marzenia. Kupiły kampery, przerobiły je na swoje potrzeby, a potem pojechały w świat, tam, gdzie koła ich poniosą. Miłosz i Kasia wraz z dziećmi udadzą się na wyprawę po orientalnym Maroko. Ich dewiza życiowa to „lecimy na spontanie" w „Latającym dywanie" - tak nazywają swój przerobiony kamper Mercedes Sprinter. Sylwia, przebojowa singielka, postanowi samotnie objechać Australię. Podejmuje różne fuchy, aby zarobić na benzynę na kolejne kilometry. Pomaga na farmie,dorabia w pracowni, gdzie powstają spersonalizowane deski surfingowe. Aldona oraz Daniel to małżeństwo podróżników, którzy zdecydowali się „Groszkiem" - czyli Volkswagenem T4 z 1992 - objechać zimą Gruzję. Bohaterowie „Kamperem przez świat" wybrali życie na kółkach...o tak, dla przyjemności! Ich dom jest tam, gdzie zaparkują.

Kamperem przez światKamperem przez świat

26.08 NOWY SEZON Złomowisko PL 11 (ŚRODA 21:00)

Jedenasty sezon najbardziej „nieporządnego"programu w Polsce to nieustające pasmo złomiarskich przygód. Tutaj fortuna kołem się toczy. Na naszych bohaterów jednego dnia czekają rozczarowania i porażki, a drugiego spektakularne sukcesy i gigantyczne pieniądze! Olmet, złomiarski gigant ze Śląska, zmierzy się ze zleceniami prawie niemożliwymi do wykonania. „Stalowy" stawi czoła rozbiórce zakładów przemysłowych w Bydgoszczy, mając nadzieję, że kontrakt przyniesie duże zyski. Natomiast „Krzykacz" wraz z Edkiem i Januszkiem po raz kolejny wyruszą w podróż po Polsce w poszukiwaniu okazji. W ślad za gigantami branży podążają też mniejsze zakłady. „Złomuj" z Radostowic przyjmuje kolejne zlecenia, które testują granice sił i wytrzymałości ekipy. W tym sezonie poznamy również nowe rodzinne przedsiębiorstwo „Uniwerstal" z Białegostoku, którego zlecenia nierzadko generują poważne problemy.

ZŁOMOWISKO 9ZŁOMOWISKO 9

26.08 NOWY PROGRAM Bracia Collins biorą się do roboty (ŚRODA 22:00)

Grzegorz i Rafał Collins postanowili raz na zawsze udowodnić światu, że ciężkiej pracy się nie boją. Jednak jeśli chodzi o tych braci, to wszystko robią „po bandzie”. Tym razem wybrali jedną z najbardziej ekstremalnych destynacji – Indie! Bracia Collins zmierzą się nie tylko z trudną pracą fizyczną. Będą musieli nauczyć się funkcjonować w jednym z największych i najbardziej zatłoczonych krajów globu. Indie to kraina kontrastów, różnorodnej tradycji i kultury, a przerażająca bieda miesza się na każdym kroku z wielkim bogactwem. Czy dadzą radę odnaleźć się w takiej rzeczywistości?

Bracia Collins biorą się do robotyBracia Collins biorą się do roboty
Foto: Paweł Sudoł

SHARK WEEK 2020: tydzień z rekinami w Discovery
Następny artykuł:

SHARK WEEK 2020: tydzień z rekinami w Discovery

tvnpix