PRZYGODA, PASJA, ADRENALINA - CODZIENNIE O 22:00!

STACJA AUSTRALIA
NOWY SEZON: poniedziałek 22:00

Program przybliża sposób funkcjonowania transportu kolejowego ludzi i towarów w Australii. Do prawidłowego działania całego systemu niezbędny jest cały sztab ludzi. Ekipa programu przygląda się m.in. codziennej pracy maszynistów, mechaników, a także służb odpowiedzialnych za konserwacje pociągów.

GÓRNICY PL
Wtorek 22:00

Na głębokości niemal kilometra pod ziemią każda minuta jest dla ludzkiego organizmu jak doświadczenie piekła. Jest ciemno i niesamowicie gorąco. Temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza, a wilgotność wynosi ponad 98%. W powietrzu unosi się metan oraz toksyczne i drażniące gazy. Te ekstremalne warunki to codzienność górników - bohaterów serialu Górnicy PL. Codziennie tysiące z nich: strzałowi, kombajniści czy ładowacze zjeżdżają pod ziemię, by wydobywać węgiel kamienny, sól i miedź. Słabi ludzie nie mają tu czego szukać. Jak sami bohaterowie powtarzają: „Kto był pod ziemią, ten się piekła nie boi". W tym zawodzie liczą się wytrwałość, silna psychika, odwaga i solidarność. Jeden błąd czy niedopatrzenie może kosztować życie wielu ludzi. Czas zejść pod ziemię i zobaczyć jak faktycznie wygląda praca ludzi, dla których pojęcie strachu nie istnieje.

ZŁOMOWISKO PL 6
Środa 22:00

Prawdziwi fani metalu mogą już spać spokojnie – królowie polskich złomowisk są na posterunku! Spotkamy się z ulubieńcami poprzednich serii – „niezłomnym” duetem Marka i Edka, Stalowym i jego Orłami, „rodziną” złomiarzy z Radostowic oraz szefem branżowego giganta, Przemkiem z Olmetu. Nie zabraknie również wyjątkowego poczucia humoru Jacka z legionowskiej firmy – Desh i Sławka, właściciela Holdmaru, który doskonale opanował sztukę zarządzania zasobami ludzkimi, prowadzącą do imponującego rozwoju firmy. Nowy sezon to też zupełnie nowe wątki i możliwość poznania dobrze znanych bohaterów z nieznanej dotąd strony.

ŁOWCY OPALI
NOWY PROGRAM: czwartek 22:00

Wyruszamy w najbardziej niedostępne miejsca Australii, które są miejscem pracy dla nieustraszonych łowców szlachetnych kamieni. W Australii pozyskuje się 90% światowej produkcji opali, które są jednymi z najcienniejszych złóż na świecie. Te kamienie szlachetne powstawały przez 30 milionów lat, a teraz czekają na odkrycie pod pustynnymi terenami na pustkowiu. Ich poszukiwania są ryzykowne, ale łowcy opali z bankrutów mogą szybko stać się milionerami. To właśnie marzenie o bogactwie sprawia, że poszukiwacze dają z siebie wszystko i ryzykują całym swoim majątkiem. Dołącz do poszukiwań!

MOTO DUET
NOWY PROGRAM: piątek 22:00

Brad DeBerti był wschodzącą gwiazdą sportów motorowych. Wygrał swoje dwa pierwsze wyścigi, ale po poważnym wypadku zaczął wraz z ojcem budować samochody na zamówienie.

BYĆ JAK ZLATAN
Nowy program: sobota 22:00

Jak wygląda świat futbolu od podszewki? Z jakimi wyzwaniami mierzą się gwiazdy światowego formatu? Słynny napastnik Zlatan Ibrahimović odkryje przed widzami kulisy świata piłki nożnej. "Być jak Zlatan"" to opowieść o utalentowanym młodym sportowcu żyjącym pod nieustanną presją. Film odtwarza losy Zlatana od czasu jego debiutu w Malmö FF przez dołączenie do Ajax Amsterdam, aż do ostatecznego przełomu z Juventusem. Widzowie poznają skomplikowaną historię jego kariery oraz blaski i cienie związane z byciem międzynarodową gwiazdą piłki nożnej.